Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe periudha diellore. Nëpër luginat e vendit do të ketë rrënie të mjegullave.

 

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -4 deri 0, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 6 deri 12 gradë celsius.

Të martën në orët e mëngjesit pritet të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa deri të enjten moti do të jetë i qëndrueshëm.

Lajme Vendi