Allegri: Interi është favorit për titull

Allegri: Interi është favorit për titull

Massimiliano Allegri pas humbjes që Juventusi e pësoi nga Interi në derbi, ka thënë se skuadra “zikaltër” është favorit kryesor për “Scudetto”.

Tekniku italian është shprehur me pas i lumtur për formën e kirë të “Zonjës së Vjetër” në këtë edicion dhe pozitën aktuale në renditjen tabelore.

“Askush nuk e priste në fillim të sezonit që të ishin në këtë pozicion, më pas mediet atë punë kanë, luajnë me këtë duel. Interi është favorit për titullin, por ky nuk është një lajm. Ne, nëse do të jemi të zotë qëndrojmë pas tyre do të ishte mirë, por duhet të kemi kujdes edhe nga Milani, janë aty, pas nesh”, ka deklaruar Allegri.

Sport