Ajdari: Ndikimi rus në Maqedoninë e Veriut ka filluar të ndjehet në çdo sferë të jetës

Ajdari: Ndikimi rus në Maqedoninë e Veriut ka filluar të ndjehet në çdo sferë të jetës

Deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim, Rina Ajdari në emisionin Ora e Parë në Klan Maqedoni ka folur rreth Frontit Evropian dhe ndikimit rus në vend.

”Ndikimi rus në Maqedoninë e Veriut ka filluar të ndjehet në çdo sferë të jetës, në media në politikë në shoqërinë civile dhe ne duhet të punojmë fort që ta faktorizojmë faktorin politik shqiptar, të krijojmë frontin Evropian ti bëjmë ballë një tentative të tillë për ta orientuar Maqedoninë e Veriut nga Lindja dhe për ta nxjer nga binaret e Perëndimit” – tha Rina Ajdari./tvklan.mk/

Më të fundit Vendi