Shkup: Vjedh para nga një ekspoziturë banke dhe arratiset

Shkup: Vjedh para nga një ekspoziturë banke dhe arratiset

Një ekspoziturë banke në lagjen “Ilinden” të Shkupit ka qenë cak i një personi të armatosur – ka njoftuar MPB-ja.

Sipas njoftimeve të para, janë grabitur një shumë e konsiderueshme e parave.

“Sot më (28.02.2024) në orën 10.26 në SPB – Shkup është denoncuar se në një ekspoziturë banke në lagjen Ilinden – Shkup, një person duke kërcënuar punonjësit me armë zjarri ka marrë para” – thonë nga MPB-ja.

Mbetet i panjohur identiteti i sulmuesit, kurse sipas dëshmitarëve, bashkë me paratë është arratisur në drejtim të panjohur. /tvklan.mk/

Lajme Vendi