19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

Mbrëmë në “Brigadën Maqedono-Kosovare”, përballë kryqëzimit me rrugën Adem Demaçi, automjeti Volkswagen me targa kombëtare italiane me drejtues shtetasin A.S. (19) nga fshati Arnakia, Shkup, ka goditur këmbësorin S.H. (49) nga Shkupi.

Në aksident lëndime të rënda trupore ka marrë këmbësori, ndërsa lëndime trupore kanë marrë edhe dy pasagjerë të mitur në automjet, të konstatuara në kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” dhe Spitalin e Përgjithshëm të qytetit “Shën. Naum Ohridski”, thonë nga MPB.

Kontrolli është kryer nga ekipi i SPB Shkup.

Lajme Vendi