Vrasja e mjekut nga Shkupi/ Djemtë e tij s’kanë asnjë dyshim lidhur me motivet e vrasjes

Vrasja e mjekut nga Shkupi/ Djemtë e tij s’kanë asnjë dyshim lidhur me motivet e vrasjes

Shkaku i vrasjes së mjekut në Shkup janë ende të paqarta. Dy djemtë e tij nuk kanë asnjë dyshim lidhur me motivet e mundshme të vrasjes. Sic shkruan Alsat, djemtë e tij kanë deklaruar se dita e djeshme ishte e zakonshme për ta dhe nuk dinë çfarë të mendojnë lidhur me ngjarjen. Ata presin që autoritetet të zbardhin sa më shpejtë këtë rast.

Prokuroria ka kryer hetimin në vendngjarje dhe ka dhënë urdhër për obduksion dhe sigurim të pamjeve nga kamerat e sigurisë.

Vdekja e mjekut 67 vjeçar nga Shkupi ka shkaktuar reagime të shumta në opinion. Lidhur me rastin reaguan edhe nga Oda e mjekëve të Maqedonisë, të cilët kërkojnë zbardhjen urgjente të rastit.

Lajme Vendi