Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut. Në vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri 9, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 9 deri 17 gradë celsius.

Deri ditën e enjte moti pritet të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut.

Lajme Vendi