Faton Ahmeti: Heronjtë nuk vdesin asnjëherë, veprat e tyre jetojnë përgjithmonë!

Faton Ahmeti: Heronjtë nuk vdesin asnjëherë, veprat e tyre jetojnë përgjithmonë!

Me rastin e përvjetorit të rënies së Mujdin Aliut, Sekretari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Faton Ahmeti bashkë me shumë ish-luftëtarë dhe banorë kanë bërë homazhe te varri i heroit, Mujdin Aliu dhe te varrezat e dëshmorëve dhe martirëve në fshatin Poroj.

Ahmeti dhe të tjerët kanë vendosur lule në vendprehje dhe kanë shprehur ngushëllime për familjarët.

Më të fundit Vendi