Faton Ahmeti: Askush në asnjë formë nuk mund ta njollos luftën e pastër të UÇK-së

Faton Ahmeti: Askush në asnjë formë nuk mund ta njollos luftën e pastër të UÇK-së

Sekretari i Përgjithshëm i Bashkimit Demokratik për Integrim Faton Ahmeti, ka reaguar pas deklaratave të kandidates për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska, ku nga Kumanova propozoi një tribunal ndërkombëtarë për luftën e 2001.
Ahmeti ka potencuar se UÇK-ja dhe Kryekomandanti i saj, Ali Ahmeti, janë dhe do të mbesin sinonimi i lirisë së popullit tonë dhe askush në asnjë formë dhe asnjëherë nuk mund ta njëllosin luftën e pastër të UÇK-së./Top24

Lajme Vendi