Bujar Osmani fton në iftar të përbashkët kandidatët për president

Bujar Osmani fton në iftar të përbashkët kandidatët për president

Kandidati për president nga Bashkimi Demokratik për Integrim, Bujar Osmani, përmes një postimi në “Facebook” i ka ftuar për iftar të përbashkët kandidatët tjerë për president, duke përjashtuar nga kjo ftesë kandidaten e Levicës, Vankovska.

Postimi i plotë i Osmanit:

“Në ditën kur presim konfirmimin e kandidaturave tona për postin e Presidentit të Republikë së Maqedonisë së Veriut, i ftoj kandidatët Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska-Davkova, Arben Taravari dhe Maksim Dimitrievski në iftar të përbashkët që nën frymën e këtij muaji të shenjtë të bashkëbisedojmë dhe dakordohemi për një fushatë pozitive, konstruktive dhe për një garë ideshë për një President Europian”, përfundon postimi i Osmanit.

Më të fundit Vendi