Dalin rezultatet e para/ Siljanovska e para, pas saj Bujar Osmani, Pendarovski dhe Taravari

Dalin rezultatet e para/ Siljanovska e para, pas saj Bujar Osmani, Pendarovski dhe Taravari

Këto janë rezultatet e para të publikuara nga Komisioni Shtetror i Zgjedhjeve. Sipas kësaj liste, e para del të jetë Siljanovska nga VMRO, derisa ndiqet nga Bujar Osmani nga Fronit Evropian. Pas tij vjen Pendarovski nga LSDM i ndjekur nga Arben Taravari nga VLEN.

 

Lajme Vendi